ביטוח חקלאי

לאור מגמת ההתאוששות וההפרטה של הסקטור הקיבוצי וההתיישבותי בכלל, לצד תהליכי ההתפתחות וההשתכללות הטכנולוגית התמידיים של המשק החקלאי הישראלי, הצורך בביטוחים חקלאיים מסוגים שונים הולך וגובר.

אם ניקח כדוגמא את הרפתות, שעברו בשנים האחרונות תהליכי מחשוב ומציבות כיום את הרף הגבוה ביותר ברמה העולמית בתחום - מן הסתם יש צורך קריטי בכיסוי ביטוחי על מנת להגן על הציוד המשוכלל והמיכון היקר מכל פגע אפשרי. אך ביטוח חקלאי הינו חשוב והכרחי לא רק ברמת ענפי חקלאות שלמים אלא גם ברמת החקלאי הבודד, הזקוק להגנה על משקו הפרטי, כלי הרכב החקלאיים שברשותו, כיסוי ביטוחי לעובדים שהוא מעסיק, ואף לחיות המשק שברשותו.

אם כן, ביטוח חקלאי הוא שם כולל לשלושה סוגי ביטוח עיקריים – ביטוח המשק, ביטוח הציוד החקלאי וביטוח משק החי – כאשר ניתן לרכוש פוליסות הכוללות את שלושתם או רק חלק מהם, לפי הצורך.

הכיסויים במסגרת ביטוח המשק, הכולל את מבני המשק השונים (רפתות, לולים, מחסנים וכו') ותכולתם, מכסים את המבוטח מפני אסונות טבע ובעיקר שריפות, כאשר ניתן לרכוש הרחבות לפוליסה אשר מכסות את המבוטח מפני מקרים של הרעלות, גרימת נזק בזדון וגניבות. ביטוח ציוד חקלאי מתייחס בעיקר לביטוח טרקטור, אך לא רק, ויכול לכלול בין היתר כיסוי להוצאות חילוץ וגרירה, ביטוח סחורות המועברות על גבי הטרקטור או הנגרר, ביטוח שבר מכני, ביטוח כלפי צד ג' ועוד. לבסוף, ביטוח משק החי מגן בעיקר על בקר המיועד לחלב, וכולל כיסוי למבוטח במקרים של גניבות ומחלות.

רוב-רובם של 260 הקיבוצים בישראל מבוטח עדיין במסגרת התק"מ (התנועה הקיבוצית המאוחדת), אך כיום רואים מגמה ברורה בה יותר ויותר קיבוצניקים ואנשי מושבים מחפשים אפשרויות ביטוח חדשות ופוליסות ביטוח חקלאי אטרקטיביות יותר, כמו אלו אשר תמצאו אצלנו בבדריזין סוכנות לביטוח בע"מ, כאשר לרשותכם עומד צוות אמין ומנוסה בתחום, שידאג להרכיב לכם את הפוליסה המושלמת עבור צרכיכם ואשר תכסה אתכם ואת המשק שלכם מכל צרה שלא תבוא, כך שתוכלו לעסוק במלאכת החקלאות בראש שקט ונקי מדאגות.

לבירור פרטים נוספים וקבלת הצעה לביטוח חקלאי או לפוליסה שברשתוכם חייגו עכשיו >> 03-6772277
או מלאו את פרטיכם בטופס שבעמוד זה ואנו ניצור איתכם קשר בהקדם האפשרי.