דריזין ביטוחים - ביטוח סיעוד

ביטוח סיעוד

התוצאה של התפתחות הרפואה המערבית והתקדמות הטכנולוגיה הרפואית היא הארכת תוחלת החיים של האדם באופן משמעותי, כאשר על פי הערכות מומחים, בשנת 2030 רוב אוכלוסיית העולם תעבור את גיל 65. תחזית זו נושאת בחובה משמעויות כלכליות מרחיקות לכת, עקב הצורך לטפל באוכלוסייה מזדקנת זו. בין אם נעשה בבית ובין אם במוסד המיועד לשם כך, טיפול סיעודי כרוך בהוצאות כלכליות גדולות מאוד, כאשר חולים סיעודיים מקבלים ממוסדות המדינה סיוע חלקי בלבד ופתרונות סיעודיים מוגבלים מאוד. תחום הסיעוד אינו כלול במסגרת חוק בריאות ממלכתי, וחוקי המדינה מטילים כמעט את מלוא האחראיות לטיפול באדם סיעודי על משפחתו, כאשר השירות שניתן על ידי המוסד לביטוח לאומי הצטמצם בשנים האחרונות למינימום (עזרה של מטפל לכשעתיים-שלוש ביום). עם זאת, הוצאות הטיפול באדם סיעודי הן כה גבוהות, עד שמעטות הן המשפחות בישראל אשר יכולות לשאת בנטל זה מבלי להתמוטט מבחינה כלכלית, כאשר גם נפשית הטיפול בבן משפחה סיעודי אינו פשוט כלל. 

ADL הוא הקריטריון על פיו נקבע האם אדם נחשב סיעודי וזכאי לקבלת גמלת סיעוד והיתר להעסקת מטפל/ת, אשר כולל 6 קטגוריות של פעולות יומיומיות בסיסיות:
  • קימה ושכיבה
  • הליכה
  • הלבשה והתפשטות
  • אכילה ושתייה
  • רחצה
  • שליטה בסוגרים
כל אדם שאיבד את היכולת לבצע באופן עצמאי שלוש מתוך פעולות אלו, או לחילופין שתיים כאשר אחת מהן היא שליטה על הסוגרים, ייחשב לסיעודי. על פי חוק, אדם שלא עבר את גיל 65 אינו יכול להיחשב סיעודי, ולכן במידת הצורך ייאלץ להסתפק בקצבת נכות, אשר לא יכולה לתת תשובה אמיתית לצרכים ולהוצאות הגבוהות הכרוכות בטיפול סיעודי.
ישנם שלושה סוגים עיקריים של ביטוח סיעודי –

1. ביטוח סיעודי קבוצתי, אשר נמכר על ידי קופות החולים, ובדרך כלל כלול בביטוח המשלים שהן מציעות. אך בעוד שבביטוח המשלים קופת החולים היא המבטחת בעצמה, במקרה של ביטוח סיעודי היא מהווה רק מתווכת בין המבוטח לחברת הביטוח שאיתה קופת החולים עובדת. פוליסות מסוג זה מציעות כיסוי נחות ביחס לפוליסות הפרטיות המוצעות על ידי חברות הביטוח.

2.  ביטוח סיעודי קבוצתי, אשר נרכש על ידי קבוצות או ועדי עובדים ישירות מחברות הביטוח, בדרך כלל יחד עם ביטוח הבריאות הקבוצתי.

3. ביטוח סיעודי פרטי, הנרכש באופן עצמאי מסוכן הביטוח.
בפועל, למעלה מ-4 מיליון מאזרחי ישראל מחזיקים בביטוח סיעודי מסוג מסוים, כאשר הרוב מכוסה על ידי קופות החולים והשאר בביטוחים קבוצתיים או פרטיים. חברות הביטוח מציעות פוליסות רבות ושונות של ביטוח סיעודי, כאשר כל חברה מציעה אפשרויות כיסוי והרחבות שונות על פי צרכי המבוטח, תוקף פוליסה שונה בהתאם לגיל המבוטח, כאשר ההבדלים באים לידי ביטוי גם בעלויות כמובן. אצלנו ב"דריזין" תמצאו צוות מנוסה ומסור, שירכיב עבורכם את הפוליסה האטרקטיבית ביותר באופן פרטני, עם הכיסויים וההרחבות אשר תואמים את צרכיכם האישיים, וחשוב מכל יעמוד לצדכם בשעת צרה תוך מתן שירות מהיר ואמין.

לבירור פרטים נוספים וקבלת הצעה לביטוח סיעודי או לפוליסה שברשתוכם חייגו עכשיו >> 03-6772277
או מלאו את פרטיכם בטופס שבעמוד זה ואנו ניצור איתכם קשר בהקדם האפשרי.

טלפון
03-6772277
כתובת
שדרות ירושלים 96, רמת גן.
Facebook
עקבו אחרינו
דריזין  ביטוחים עובדת עם חברות הביטוח הגדולות ביותר בארץ: